На данашњој, 57. седници Привременог органа, разматрали смо и усвојили тачке које су из домена скупштинских одлука, а тичу се финансирања за период јануар-март свих облика правног организовања чији је оснивач Град Крагујевац, како би те установе и организације у овом периоду имале несметано функционисање и финансирање у првом кварталу 2024. године, казао је Мирослав Петрашиновић, члан Привременог органа града Крагујевца.

Међу значајним тачкама о којима су чланови Привременог органа данас одлучивали Петрашиновић је издвојио Програм рада и развоја Апотекарске установе Крагујевац за период од 1.1. до 31.3.2024. године, као и тачку која се тиче законске обавезе да завршни рачун буџета Града садржи део извештаја екстерног ревизора. Екстерну ревизију буџета локалних власти спроводи државна ревизорска институција сходно програму државне ревизије. Како Град Крагујевац није предвиђен програмом рада државне ревизорске институције, стекли су се услови да ревизију спроведе друго правно лице на тржишту, тако да смо на данашњој Седници донели одлуку да за те потребе ангажујемо одговарајућу ревизорску кућу која има све потребне лиценце да би могла да обави екстерну ревизију завршног рачуна градског буџета за 2023. годину и да би на тај начин Град Крагујевац испунио своју законску обавезу, истакао је Петрашиновић.