Поводом обележавња Међународног дана живота, у Геронтолошком центру почео је са радом Кутак за радно - окупациону терапију који је намењен корисницима овог центра. Институт за јавно здравље овом приликом најавио је велики број активности и нове кампање од којих ће неке бити реализоване у сарадњи са Геронтолошким центром.

Град Крагујевац се поноси радом ове установе, а оно чему данас присуствујемо и пружамо подршку је повезивање цивилног сектора и осталих институција у граду са Геронтолошким центром јер само на тај начин можемо побољшати квалитет живота корисника ове установе. Кроз радно-окупациону терапију и радионице у овом простору биће им понуђено бављење ручним радом, старим занатима, уметношћу и такође ће им бити омогућено да на неким манифестацијама представе оно што раде - казала је Гордана Дамњановић, чланица Комисије Привременог органа града Крагујевца и рад Геронтолошког центра и услове у њему оценила веома квалитетним, јер поред здравствене подршке и социјалне заштите, корисници имају и физикалну терапију и све оно што је потребно за квалитетан и добар живот у једној оваквој установи.

Весна Мартиновић, радни терапеут у Геронтолошком центру каже да је ограничење кретања старих, а самим тим и актвиности у центру током пандемије утицало на квалитет живота корисника и да је због тога потребно осмислити што више активности у сарадњи са градским институцијама и организацијама и укључити их.

Оваквим активностима покушавамо да активирамо наше старе. У наредном периоду ћемо имати више предавања о здрављу у сарадњи са Институтом за јавно здравље, обновићемо сарадњу са институцијама, организацијама и удружењима са којима смо раније имали веома лепу и корисну сарадњу - казала је Весна Мартиновић и најавила учешће на Сајму здравља и поновно укључивање у манифестације у оквиру геронтолошких центара у Србији.

Милош Радосављевић из Института за јавно здравље казао је да ће Геронтолошки центар бити укључен у многобројне превентивне активности које ова здравствена установа спроводи, а новина је и то што ће здравствено - васпитни материјала ове установе редовно бити дистрибуиран и корисницима Геронтолошког центра.

Слоган данашње манифестације поводом Међународног дана живота је „Кретањем до здравља“ и он значи да они људи који су покретни или полупокретни могу и треба да имају своју окупациону терапију или физичку активност – казао је Радосављевић.