У организацији Асоцијације за афирмацију културе четврту годину за редом у Крагујевцу отворила је бесплатну Академију предузетништва 4.0 за младе.

У име града Крагујевца присутне је поздравио Стефан Јовановић, члан Комисије Привременог органа града Крагујевца који је захваливши се Асоцијацији за афирмацију културе што је Крагујевац домаћин програма, свим учесницима пожелео пуно успеха у стицању знања.

Извршни директор и оснивач Асоцијације за афирмацију културе Андреј Баланч захвалио се граду Крагујевцу на подршци и подсетио да се кроз неколико едукативних делова Академије полазници информишу и уче основе и варијације пословних идеја. Теме програма смо из године у годину мењали али су све везане за дигитални маркетинг, промоцију и сл. Циљ пројекта је да подстакнемо економски развој кроз оснаживање младих, буђење предузетничког духа, ослобађањем потенцијала и иновација, вештина и форми конкуретног коришћења дигиталних алата и савремених пословних процеса. Полазници су млади из свих делова Србије који ће покушати да пронађу свој пут у предузетничким водама, да иду ка самозапошљавању и ступе у контакт са потенцијалним инвеститорима, рекао је Андреј Баланч.

Град Крагујевац годинама учествује и подржава програм везан за афирмацију културе на разним пројектима па тако и на пројекту Академије предузетништва, рекла је Маја Ђоковић, из Канцеларије за младе. Град је препознат као неко ко пружа подршку у оспособљавању младих за бољу конкуретност на тржишту рада, посебно када се ради о предузетништву. Академија предузетништва даје могућност младима да се кроз овакве пројекте развију, да унапреде своје знање, вештине и да их оснажи да постану предузетници имајући у виду склоност младих ка иновацијама и променама.

Прошлогодишња победница је Христина Лазаревић Милошевић из Крагујевца која је апликацијом „Избегни адитиве“ остварила огроман успех и данас је присутна у преко 170 земаља.