Сајам спорта под паролом „Мој град - мој клуб“ одржава се 9. и 10. фебруара на Шумадија сајму. Сајам организује Шумадија сајам у сарадњи са ФК Раднички, СПД Раднички и Спортским савезом града Крагујевца, под покровитељством Града Крагујевца. На сајму ће, осим спортских клубова и савеза, бити представљена и спортска опрема и реквизити уз дружења са спортистима – најављено је на данашњој конференцији за новинаре у Медија центру Шумадија сајма.

Сајам спорта је изузетно значајна манифестација којом промовишемо праве вредности, здраве стилове живота, младе и успешне спортисте како бисмо мотивисали неке друге младе људе да крену њиховим стопама. Сутра и прекосутра ће и родитељи имати прилику да обиђу штандове, да добију информације о томе шта све клубови и школице спорта нуде и да упуте своју децу да се баве спортом – казао је Предраг Стевовић, члан Привременог органа града Крагујевца.

Иван Милошевић, заменик генералног секретара СПД „Раднички“ позвао је све суграђане, чланице Спортског савеза Крагујевца, спортисте и пријатеље спорта да посете Сајам спорта. Нагласивши да је веома важно да се млади што раније укључе у спорт, Милошевић је посебан позив упутио родитељима да у што већем броју дођу са својим децом.

Сајам спорта ће бити отворен од 10 до 19 сати првог сајамског дана, односно од 10 до 15 сати другог сајамског дана.