У Центру за развој услуга социјалне заштите „Кнегиња Љубица“ у оквиру кога се налазе прихватилишта за децу и младе и жртве породичног насиља, средствима донатора изграђено је ново дечије игралиште које је данас обишао члан Привременог органа града Крагујевца, Предраг Стевовић.

Игралиште је направљено за најосетљивију категорију наше деце. Изградња овог игралишта планирана је већ неко време и срећни смо што можемо да кажемо да је након свих радова оно у потпуности завршено, рекао је Предраг Стевовић, члан Привременог органа града Крагујевца. Оно је, истиче Стевовић, изграђено уз финансијску помоћ добрих људи и донатора, односно средствима прикупљеним током „Чајанке са градоначелником“, док је део средстава за постављање безбедне подлоге обезбеђен преко Министарства за равномерни регионални развој и министра Едина Ђерлека, коме се овим путем захваљујем. Заслужни за изградњу овог игралишта су и фирма „Кубик“ која је урадила земљане радове и наше предузеће „Шумадија д.о.о.“ чији су радници направили нове справе. Сви који су учествовали у изградњи игралишта могу да буду пример како добри људи ангажовани на заједничком задатку могу да направе добру и лепу ствар, али и пример који би могао да се следи у будућности како би и друге установе од значаја за Град добиле нова дечија игралишта, поручио је Стевовић. Подсетивши да је ово 61. дечије игралиште изграђено за време претходног мандата и Привременог органа, он је рекао да се наставља са улагањем у спортску инфраструктуру, срећније и боље детињство наше деце, спорт и здравље јер се све то сутра враћа кроз бољу, срећнију и здравију  друштвену заједницу и нашег града и саме нације.

Захваливши се донаторима и граду Крагујевцу, директорка Центра за равој услуга социјалне заштите „Кнегиња Љубица“ Славица Новаковић је рекла да њихови корисници међу којима је пуно деце једва чекају лепо време да се изиграју на новом игралишту, како би једним делом заборавили на муке због којих су Центру.

Изградња дечијег игралишта у Центру за развој услуга социјалне заштите „Кнегиња Љубица“ једно је од оних на који смо највише поносни. У сарадњи са Градом, преговорима са донаторима и својим учешћем направили смо потпуно нове справе, како би деца у прихватилиштима имала свој безбедан кутак за игру рекла је директорка „Шумадија д.о.о.“ Јасмина Михајловић.