Манифестација Сајам спорта пету годину за редом отворена је на Шумадија сајму. У организацији Шумадија сајма, СПД „Раднички“, ФК „Раднички“ и Спортским савезом града Крагујевца манифестација је окупила велики број клубова, удружења и излагача. У име града Крагујевца присутнима се обратио Предраг Стевовић, члан Привременог органа града Крагујевца а Сајам је званично отворио Марко Симоновић, тренер КК „Раднички“.

Сајам спорта је изузетно важна манифестација за град Крагујевац без обзира на то што није профитабилног карактера и што нема ничега што би могло да се маркетиншки искористи. Манифестација је усмерена ка деци, њиховом здрављу и промоцији самог спорта, рекао је Предраг Стевовић, члан Привременог органа града Крагујевца. И ове године имамо велики број штандова, удружења, спортских савеза који су дошли да покажу родитељима шта је све у понуди када је спорт у питању, помогну им у одлуци којим спортом да им се деца баве и шта спортско тржиште Града има да понуди. Важно је да у ери интернета, друштвених мрежа кроз овакве манифестације промовишемо спорт и усмеримо децу ка спорту. Као што смо претходних година подржавали клубове, град Крагујевац ће наставити да их подржава у њиховим напорима ка остваривању циљева и да финансира широку палету различитих спортских дисциплина и клубова чиме потврђујемо да је Крагујевац град спорта. С правом можемо рећи да смо лидери у прављењу основне спортске инфраструктуре у Србији и наставићемо да и у наредном периоду улажемо, а у плану нам је да подигнемо неколико микро монтажних спортских хала које ће помоћи како школском спорту тако и аматерском чиме ће се добити одговарајућа спортска инфраструктура за тренинге, најавио је Стевовић.

Као и претходних година, и ове године Спортско привредно друштво „Раднички“ са великим задовољством учествује у организацији традиционалне манифестације Сајам спорта, јер је ово један од најбољих начина да представимо наш спорт и спортисте, рекао је Иван Милошевић, заменик генералног секретара СПД „Раднички“. Циљ Сајма је да наше суграђане, омладину упознамо са СПД „Раднички“ као и са осталим спортовима и привучемо младе да се баве спортом. Кроз различите пројекте, сарадње, квалитетну комуникацију помажемо свим клубовима и уступамо им нашу инфраструктуре на коришћење али помажемо и саветима, тако да се надам да ћемо из године у годину имати све бољу међусобну сарадњу, рекао је Милошевић.