У Крагујевцу се на затвореном базену данас одржава 1. коло такмичења у пливању које уз подршку града Крагујевца организује Пливачки савез централне Србије. Такмичење је окупило око 400 деце из 27 клубова централне Србије од Пирота до Ваљева.

Такмичење је отворио Предраг Стевовић, члан Привременог органа који је рекао да дугогодишња подршка града Крагујевца овој спортској манифестацији има смисла имајући у виду велики број деце, младих спортиста које окупља сваке године. Организацијом оваквог такмичења добијамо још више деце која желе да се баве пливањем, а са друге стране помажемо и нашим крагујевачким пливачким клубовима јер нема путовања а деца су спремнија и одморнија за остваривање бољих резултата. Као град спорта, Крагујевац ће наставити да подржава овакве манифестације јер пливање је базични спорт, важан за развој деце али и сутра за трасирање шампионског пута којим би млади пливачи могла да иду, поручио је Стевовић. Подсетивши да у нашем граду има клубова који нису чланови Пливачког савеза а желе да раде са децом, Стевовић је рекао да ће град Крагујевац наставити са подршком њиховог рада кроз субвенционисање тренинга, одржавање базена и подршку организацији ванредних спортских такмичења.

Поред освајања медаља и пехара, ово такмичење младим пливачима омогућава да освоје што више бодова и у будућности постану део репрезентације, не само Пливачког савеза централне Србије већ и Пливачког савеза Србије, рекао је председник Пливачког савеза централне Србије Иван Цветановић, захваливши се граду Крагујевцу на подршци и свим клубовима на учешћу.