Фестивал одбојке за девојчице који се одржава данас у сали Друге крагујевачке гимназије, у организацији одбојкашког клуба „Max Volley“ из Крагујевца окупио је око 300 девојчица из три града – Уба, Јагодине и Крагујевца. Фестивал је посетио Предраг Стевовић, члан Привременог органа града Крагујевца. Стевовић је истакао да Крагујевац има среће да има довољан број деце у овом спорту.

Трудимо се да оваква регрутна база која данас постоји у женској одбојци постоји и у другим спортовима у граду. Подржавамо овакве манифестације, и кроз подршку њиховој организацији и кроз улагања у спортску инфраструктуру – казао је Стевовић.

Катарина Марисављевић Баруџић тренер у одбојкашком клубу „Max Volley“ истакла је да се данашњи фестивал одбојке у Крагујевцу одржава у форми мини лиге у којој су узеле учешће 24 екипе. Такмиче се девојчице узраста од првог до четвртог разреда, а циљ је да кроз оваква такмичења пробуде такмичарски дух, науче начин понашања на такмичењима и да се друже. И Катарина потврђује да у Крагујевцу постоји велико интересовање за женску одбојку. Можда је успех наше репрезентације кључ свега тога – закључује Катарина Марисављевић Баруџић.