На данашњој седници, чланови Привременог органа града Крагујевца дали су сагласност на Годишње програме пословања за 2024. годину Заводу за здравствену заштиту радника, Јавном комуналном предузећу „Шумадија“, Зоохигијени, Спортском привредном друштву „Раднички“, Градској туристичкој организацији, Дому омладине, Народној библиотеци „Вук Караџић“ а усвојен је и Концесиони акт за обављање фармацеутске здравствене делатности на примарном нивоу на територији града Крагујевца и општине Баточина, Лапово, Рача, Топола и Кнић.

На данашњој седници усвојили смо одлуке које су процедуралног карактера, истакао је Предраг Стевовић, члан Привременог органа града Крагујевца. Једна од одлука је и издвајање средстава из буџетских резерви у износу од 1,2 милиона динара за хитну санацију паркета хале „Гордана Гоца Богојевић“ која је значајна како за град Крагујевац тако и за обављање тренажних и такмичарских активности у тој хали. Још једна од битних одлука је издвајање средстава из буџетских резерви за библиотеку „Вук Караџић“ и то 200.000 динара за манифестацију „Дани крагујевачке књиге“ и 600.000 динара за набавку нових књига. Ову одлуку смо усвојили како се не би изгубио ритам набавки нових књига, а то је четири пута годишње, објаснио је Стевовић.