Представници града Крагујевца присуствовали су данас обележавању Дана државности у Орашцу и на Опленцу. Централној церемонији обележавања Дана државности у Орашцу присуствовао је Никола Дашић, председник Привременог органа града Крагујевца.

У оквиру обележавања Дана државности, помен је служен и на Опленцу, у Цркви Светог Ђорђа, а служио га је епископ шумадијски Јован са свештенством. Овом помену присуствовали су Предраг Стевовић и Ивица Самаиловић, чланови Привременог органа града Крагујевца који су након помена положили венац на гроб Вожда Карађорђа.

На Сретење 1804. године, Карађорђе је у Орашцу подигао Први српски устанак, а 31 годину касније, у Крагујевцу је донет и проглашен први модерни устав Србије, познат као Сретењски.