Премијером представе „Стаклена менажерија“, Тенеси Вилијамса, у режији Оливере Јежине и свечаном доделом награда, вечерас је у Књажевско-српском театру обележен Дан театра и 189. година од његовог оснивања.

Статуета „Јоаким Вујић“ која се додељује за изузетан допринос развоју позоришне уметности у Србији, ове године је припала барду српског глумишта, Војиславу Воји Брајовићу. Прстен са ликом Јоакима Вујића за изузетан допринос развоју Књажевско-српског театра и афирмацији његовог угледа у земљи и иностранству припала је Ивану Видосављевићу, док су годишње награде Књажевско-српског театра припале глумцима Ненаду Вулевићу, Јасмини Димитријевић и Катарини Јанковић, глумици Марији Ракочевић за допринос афирмацији Театра, и Марији Вујичић, реквизитерки.

Посебне захвалнице уручене су Марији Ђоковић, координаторки Канцеларије за младе града Крагујевца за допринос развоју позоришне културе међу младима и Удружењу глувих и наглувих Шумадије.

Представа “Стаклена менажерија” је драмска прича о растуреној породици уроњеној у илузије о другачијем животу који је недостижан.

У представи играју: Јасмина Димитријевић, Ненад Вулевић, Надежда Јаковљевић и Аврам Цветковић. Текст је превод Наде Ћурчије Продановић, сценографију потписује Ана Колбјанова, костим Јелена Јањатовић, музику Милош Петровић, а дизајн светла Радомир Стаменковић.