Магазин „fDi“, престижна публикација британског Фајненшл тајмса рангирао је Крагујевац на осмо место по ефикасности трошкова на листи „Европски градови и региони будућности за 2024“. Ово признање потврђује да је Крагујевац инвестициона локација у Европи, привлачна за будуће инвеститоре.

Индустријска традиција, повољни трошкови живота и пословања, високообразовани радници, захваљујући универзитетском центру привлаче инвеститоре и у срце Шумадије, посебно из области информационих технологија.

Ми не стајемо него и даље настављамо да стварамо повољне услове како бисмо били још привлачнији за нове инвестиције. Пре свега морам да споменем изградњу Северне обилазнице. Она је јако битна за нас, не само зато што ће изместити теретни саобраћај из града већ ће нам омогућити да се град шири градњом нове индустријске зоне Цветојевац. За Крагујевац је изградња нове индустријске зоне јако битна имајући у виду да сада имамо мањак земље у односу на заинтересованост потенцијалних инвеститора, рекао је Дејан Ружић, в.д. начелника Градске управе за развој и инвестиције. Изградњом Иновационог дистрикта постаћемо веома привлачна дестинација и за ИТ инвестиције јер ће ту имати савршене услове за рад и развој, а не треба заборавити ни Центар изврсности који се отвара за пар месеци и који ће омогућити да велики број младих научника и истраживача у њему ради, што ће нам повећати потенцијал уз већ постојеће компаративне предности, као што су дуално образовање, Универзитет и све оно што је до сада привлачило инвеститоре у наш град, закључио је Ружић, у изјави за ТВ Прва, коментаришући позиционираност града Крагујевца на овој престижној листи.