Удружење ветерана органа безбедности и војне полиције Србије обележило славу Светог Теодора Стратилата. Поред многобројних ветерана и чланова породица погинулих припадника органа безбедности и војне полиције, резању славског колача у просторијама Удружења у име града Крагујевца присуствовао је Дејан Ружић, в.д. начелника Градске управе.

Честитајући им славу, Ружић се захвалио свим припадницима Удружења што су животима бранили своју отаџбину и сигурност наше земље и пожелео пуно успеха у даљем раду.

Крсну славу Светог Теодора Стратилата коју данас обележавамо у Крагујевцу наредних година обележаваћемо и у другим градовима широм Србије, рекао је Благоје Љубисављевић, председник Извршног одбора Удружења. Са овим свецем наши ветерани се поистовећују јер је Стратилат био ратник који је због вере страдао и није се одрекао својих убеђења тако се и наши борци никада нису одрекли патриотизма и родољубља. За нас је Крагујевац симбол и централно место јер су многи ветерани из овог града и околине били у првим редовима у одбрани отаџбине. Удружење које постоји скоро три године постигло је значајне резултате. У протеклом периоду смо обишли сва спомен обележја, окупили све породице погинулих али и помогли социјално угроженим породицама желећи да тако дамо пример другима. Удружење ветерана чине припадници органа безбедности и војне полиције, чланови породица погунулих ветерана, активни припадници војске РС али се могу учланити и грађани који поштују наш статут, одредбе. Удружење броји скоро хиљаду чланова и сваког дана нам се прикључују нови чланови, рекао је Љубисављевић.