Након пожара који је избио у стану, у улици Града Караре 15 у коме је живот изгубила једна особа, представници града Крагујевца, Гордана Дамњановић, чланица комисије Привременог органа града Крагујевца и представник Градске управе за комуналне послове, обишли су ову зграду како би се упознали са ситуацијом на терену и у складу са могућностима и надлежностима помогли станарима ове зграде у санирању последица пожара.

Констатовано је да осим последица пожара у стану у приземљу, нема других оштећења у згради и становима осим јаког присуства мириса дима. У наредном периоду ће бити предузете самосталне активности станара на кречењу станова, а у складу са могућностима и надлежностима ће се пружити помоћ станарима у одвожењу комуналног отпада.

Овом приликом, Гордана Дамњановић апелује на управнике стамбених заједница и представнике Савета месних заједница да посебну пажњу посвете стамбеним јединицама у којима живе лица са менталним потешкоћама или лица из других вулнерабилних група међу којима су и тешко покретни и непокретни, примаоци новчане социјалне помоћи и слично, како би се предупредиле теже последице.