Локални омбудсман града Крагујевца, Јелена Миливојевић је изабрана за председницу Скупштине Удружења омбудсмана Србије (УОС). На седници, одржаној 21. фебруара у Београду она је на функцију највишег органа овог удружења изабрана на мандат од две године. Локални омбудсман града Крагујевца, Јелена Миливојевић је за председницу Скупштине УОС-а изабрана већином гласова присутних локалних обудсмана из Србије.

„Велика је част за Канцеларију локалног омбудсмана, али и за град Крагујевац преузети овако важну функцију. То је и обавеза, јер је крагујевачка канцеларија прва основана у Србији, па према томе, морамо дати све од себе да останемо достојни своје добре репутације, али и да осталим канцеларијама помогнемо да остваре своје циљеве и визије. Мој ангажман у наредне две године ићи ће у правцу подизања нивоа свести о значају инсититуције омбудсмана, њеној улози у друштвеном животу, а радићемо и на ефикаснијем раду са грађанима и грађанкама, рекла је овим поводом Јелена Миливојевић, локални омбудсман града Крагујевца и председница Скупштине УОС-а.

Локални омбудсман града Крагујевца је на овој фунцији заменила досадашњег председника Скупштине УОС-а, Јована Кнежевића, омбудсмана београдске општине Стари Град.

На седници Скупштине Удружења омбудсмана Србије, за председника Удружења је изабран Миљко Ваљаревић, омбудсман града Београда, а за генералну секретарку Драгана Ћорић, Покрајински омбудсман Војводине.