Председник Скупштине града Ивица Момчиловић и начелник Градске управе за развој и инвестиције Дејан Ружић, обишли су данас градилишта у оквиру пројекта Чиста Србија у насељима Грошница, Бресница и Маршић.

Након паузе због временских услова радови у оквиру пројекта Чиста Србија враћају се динамици и зато смо данас на терену да се у то уверимо. Радови се изводе у Маршићу, Грошници и коначно смо кренули са радовима у Месној заједници Бресница, где смо највише проблема и имали, каже председник Скупштине града Ивица Момчиловић, пре свега око имовине у том насељу, али смо успели да добар део решимо. Поред тога, један од разлога било је и укрштање постојећих дивљих канализација са новим, пројектованим. Овакви проблеми ће се премошћавати у ходу, казао је Момчиловић. Он је подсетио да је до сада изграђен 31 километар канализационе мреже и да је остало још око 11 километара. За седам километара је решено имовинско питање а преосталих око 4,5 километара који су спорни, решиће се поступком експропријације. На почетку пројекта за експропријацију било је око 20 километара, истакао је Момчиловић али стручне службе управе за развој и инвестиције и ресорног министарства урадиле су солидан посао и сведено је на свега нешто више од четири километара за експропријацију, закључио је Момчиловић.

Радови у оквиру пројекта Чиста Србија изводе се у улици Милана Грујовића у МЗ Грошница, Сопоћанској у МЗ Бресница и у Улици Чедомира Миндеровића у МЗ Маршић. У наставку радова планирани су радови у улицама Црновршкој, Теферичкој, Љубомира Наумовића, Милована Илића Минимакса, попречној између Сопоћанске и Улице Милована Илића Минимакса и Даросавској. У МЗ Бресница завршени су радови у Лешничкој споредној.