На затвореном базену СПД Раднички данас је одржано државно првенство Специјалне олимпијаде Србије у пливању за особе са сметњама у развоју. Такмичаре из 10 градова Србије који су узели учешће на овогодишњем првенству чији је организатор Крагујевачки спортски клуб „Пчелице“ за особе са посебним потребама, у присуству директора Специјалне олимпијаде Србије, Александра Станојевића, поздравио је Предраг Стевовић, члан Привременог органа града Крагујевца и званично отворио првенство.

Спорт је лек за многе ствари, а за здравље највећи. Учешће деце у оваквим манифестацијама где имају прилику да се друже и упознају нове другаре из разних градова пуно значи за њихову еволуцију у социјалном развоју, да сутра буду и здравији и бољи, казао је Стевовић. Он је нагласио да локална самоуправа увек подржава овакве активности, у овом случају на два начина – уступањем на коришћење базена као неопходне спортске инфраструктуре и финансијском потпором, будући да је КСК „Пчелице“ на годишњем програму Града Крагујевца.

Председник КСК „Пчелице“, Небојша Јевремовић, истиче да је највећа награда на оваквим такмичењима дечији осмех и да због тога у њима не учествују увек иста деца, већ их стално мењају како би сви добили прилику да искусе ту радост. Код нас се деци не мери време, него њихово задовољство и срећа, нагласио је Јевремовић.

Иначе, овим такмичењем већ почињу припреме за светско првенство Специјалне олимпијаде Србије које ће се одржати 2027. године у Сантијаго де Чилеу.