Професор доктор Милоје Николић, умро је 25. фебруара у Београду, у 76. години. Рођен је 1948. године у Крагујевцу.

Теоретичар музике и диригент, аутор великог броја научних и стручних радова из области анализе вокалне музике и познавања вокалне, посебно хорске литературе.

Био је редовни професор на Катедри за теоријске предмете Факултета музичке уметности у Београду, а предавао је и на високим музичким школама у Крагујевцу и Источном Сарајеву.

Као дугогодишњи диригент београдских хорова ''Лола'' и ''Шпанац'' и ГКХ Лицеум добио је велики број награда на фестивалима и такмичењима хорова. Остварио је низ успешних концерата у Србији и Европи: Шпанији, Енглеској, Француској, Немачкој, Швајцарској, Пољској, Румунији, Мађарској, Словачкој, Бугарској, Чешкој, Русији и у републикама некадашње Југославије.

Оснивач, уметнички руководилац и диригент Градског камерног хора Лицеум.

Оснивач, аутор основне концепције и уметнички директор Међународног фестивала камерних хорова у Крагујевцу.

Био је један од иницијатора оснивања међународне хорске асоцијације Балкански хорски форум и члан Управног одбора. Основао је и председавао Управним одбором удружења Балкански хорски форум Србија.

Испраћај посмртних остатака професора Милоја Николића одржаће се у среду, 28. фебруара 2024. године од 10.00 до 11.00 часова у капели Земунског гробља. Датум и време полагање урне на крагујевачком гробљу биће накнадно објављени.