Тим за уништавање неексплодираних убојних средстава (НУС – а) Oдељења за цивилну заштиту и управљање ризиком Управе за ванредне ситуације у Крагујевцу Сектора за ванредне ситуације Министарства унутрашњих послова Републике Србије, у четвртак, 29. фебруара, у периоду од 10.00 до 14.00 часова, извршиће преузимање, транспорт и уништавање НУС-а пронађених на територији Шумадијског управног округа: 1 ручна бомба М38 и 1 артиљеријска граната за подцевни бацач 30мм.

Преузимање пронађених убојних средстава извршиће се 29. фебруара у 10.00 часова на локацији „Тенкодром“ у Крагујевцу, ул. Владимира Роловића бб, а њихово уништавање ће бити у каменолому привредног друштва „Корманпут“ д.о.о, на локацији „Стражевица“ у селу Градац, општина Баточина.