Поводом смрти Бисеније Бисе Симић (1935-2024), дугогодишње председнице Кола српских сестара у Крагујевцу, одржана је комеморација у сали Епархије шумадијске. Од Бисеније Симић опростили су се дугогодишња сарадница и пријатељица, Татјана Маринковић, председница Кола српских сестара Крагујевац, Мирослав Петрашиновић,члан Привременог органа града Крагујевца, проф. Александра Јанковић, Оливера Бергам, пријатељ породице и Вера Јелић, пријатељица и песникиња.

Татјана Маринковић казала је да је за Бисенију Симић везују многе лепе успомене и пријатељство дуже од три деценије.

Била ми је заштита и подршка која ми је трасирала пут доброте, милосрђа и љубави. Једна жена пуна хуманости и љубави, велика Српкиња која је хтела не само Крагујевчанима него целом свету да покаже свој патриотизам, како се брани и чува српство и Србија – казала је Татјана Маринковић.

Од Бисеније Симић у име Града Крагујевца опростио се Мирослав Петрашиновић.

Госпођа Симић је била пример посвећености, хуманости и солидарности. Њен неуморни рад и преданост, доброчинства која је као сваки прави хуманитарац чинила у тишини, у име Кола српских сестара али и лично, несебично, не штедећи се, заувек ће остати упамћена – казао је Петрашиновић и подсетио да је 2010. године Бисенија Симић добила признање – Заслужни грађанин града Крагујевца за изузетан допринос у области хуманитарног рада.

Бисенија Биса Симић (1935-2024) рођена је у Гњилану. У Крагујевцу је живела од своје шесте године где је завршила основну и средњу школу. У Београду је завршила Вишу економску школу и као економиста је најдуже радила у Републичкој заједници СИЗ-а за науку у Крагујевцу где је и пензионисана. Била је у браку са др Душаном Симићем, професором Машинског факултета у Крагујевца и првим ректором Универзитета у Крагујевцу. Бисенија је чланица Кола српских сестара од његовог обнављања.

Председница Кола српских сестара била је у периоду 1995 – 2010. године. У том периоду иницирала је оснивање фонда за помоћ и награђивање сиромашних и одличних ученица и студенткиња и Фонда за здравствену потпору болесне деце. Добитница је бројних признања и захвалница за хуманитарни рад,.

Након повлаћења са функције председнице Кола српских сестара постала је његова доживотна председница.

Пленила је увек својим стилом, како беспрекорним изгледом тако и начином понашања и опхођењем према људима.

Бисенија Симић је сахрањена данас на Варошком гробљу у Крагујевцу.