У МЗ Бресница Сектор нискоградње ЈКП Шумадија након припремних радова асфалтира Улицу Страхиње Бобића у дужини од 274 метара и ширине 3,5 метара. Вредност инвестиције је 5,2 милиона динара а радове је данас обишао Мирослав Петрашиновић, члан Привременог органа града Крагујевца.

Радови на асфалтирању саобраћајница се настављају и у овој години ради решавања путне инфраструктуре као једног од важнијих задатака Градске управе. Као одговорна локална самоуправа имамо довољно средстава у буџету за те послове и уз одговорно Јавно комунално предузеће Шумадија спремни смо да их започнемо чим временски услови то дозволе, казао је Мирослав Петрашиновић, члан Привременог органа. Сутра се настављају радови у МЗ Виногради. Грађани су навикли да радимо на изградњи путне инфраструктуре у складу са предвиђеним роквима и наставићемо истом динамиком, поручио је Петрашиновић.

Марко Вујновић, директор ЈКП Шумадија је казао да се радови на асфалтирању настављају на измаку дежурства Зимске службе и да се повољни временски услови користе за припрему улица за асфалтирање и само асфалтирање. Након машинског ископа, нивелације шахти уградиће се 280 тона асфалтне масе у улици дужине 274 метара и 3,5 метара ширине. Вредност радова је 5,2 милиона динара, казао је директор  Вујновић. Сутра настављамо радове у улици Стефана Здравковића у МЗ Виногради. Следеће недеље у плану је улица Густава Крклеца. Од градских улица радићемо на асфалтирању Улице Драгољуба Миловановића Бене и даље ће Сектор нискоградње са свим расположивим капацитетима наставити асфалтирање улица на територији града.