На Факултету медицинских наука Универзитета у Крагујевцу одржана је промоција књиге „Хирургија аорте“ проф. др Лазара Давидовића, на којој је осим аутора говорио и њен илустратор проф. др Синиша Павловић. Књига која се темељи на новим научним сазнањима а намењена је лекарима, постдипломцима који ће се бавити васкуларном хирургијом, кардиохирургијом, трансфузиологијом, анестезиологијом и грудном абдоминалном хирургијом представљена је стручној јавности и студентима, а у име града Крагујевца промоцији је присуствовала проф. др Анђелка Стојковић, чланица Комисије Привременог органа.

Хирургија аорте је најкомплекснија област како кардијалне тако и васкуларне хирургије која захтева широко знање и постављање тимова како би ти проблеми били решени на адекватан начин, рекао је проф. др Лазар Давидовић, васкуларни хирург и декан Медицинског факултет у Београду. Када је у питању васкуларна медицина, у нашој земљи је знатно повећан број болесника који се лече изнад наших могућности захваљујући изузетној стручности, ентузијазму и раду, без обзира да ли су то лекари или медицинске сестре. Сарадња са страним универзитетима је важна и чак 60% младих васкуларних хирурга из западне Европе је било на едукацији на Клиници на васкуларну хирургију Клиничког центра Србије. Сви млади људи који долазе код нас на усавршавање су најмлађи стручњаци који заврше специјализацију из васкуларне хирургије и они редовне одлазе на специјализацију у велике иностране центре. Тај трансфер знања је једини начин који нама може омогућити да држимо корак са светом, нагласио се проф. др Лазар Давидовић.

Проф. др Ненад Филиповић, ректор Универзитета у Крагујевцу један је од коаутора књиге који је рекао да је ово издање веома битно пре свега због великог броја реномираних аутора и уредника Давидовића који је изврсни стручњак, како код нас тако и у свету у области хирургије аорте. Нагласивши да је битно да наши студенти виде најновије методе опште хирургије из области дијагностике, терапије и клинике.