Град Крагујевац због формирања Привременог органа, није био у могућности да усвоји буџет за 2024. годину и из тог разлога неће бити у могућности да распише Јавни позив за учешће на Конкурсу за суфинансирање пројеката за остваривање јавног интереса у области јавног информисања на територији града Крагујевца у 2024. у року који је прописан Законом о јавном информисању и медијима.

Након избора извршних органа и усвајања буџета за 2024. годину, у комe ће бити планирана средства за финансирање у области јавног информисања, Град Крагујевац ће расписати Јавни позив за учешће на Конкурсу за суфинансирање пројеката за остваривање јавног интереса у области јавног информисања на територији града Крагујевца у 2024. години.