Полагањем венаца крај споменика „Талац“, обележена је 82. година од страдања родољуба на Метином брду. Венце на спомен обележју положили су, у име града Крагујевца, Ивица Самаиловић, члан Привременог органа града Крагујевца, Градски одбор СУБНОР-а, Војска Србије и породице страдалих родољуба.

Данас је значајан историјски дан за Крагујевац. Ово место је било једно од ретких логора на територији Шумадије где су 2. марта 1942. године стрељани родољуби борци. Полагањем венаца одајемо пошту страдалима а остатку света шаљемо поруку мира, рекао је Ивица Самаиловић, члан Привременог органа града Крагујевца.

Немачки фашисти су пре 82. године почели са масовним стрељањима у некадашњем логору Метино брдо. Те године страдали су најбољи синови Шумадије и Крагујевца, казао је Жељко Зиројевић, председник ГО СУБНОР-а. Захваљујући херојству студента Шумарског факултета, руководиоца СКВОЈ-а Драгослава Панића из Наталинаца, спашена је гупа од петорице родољуба. Као њихови потомци, одајемо им пошту уз поруку да их никада нећемо заборавити, рекао је Жељко Зиројевић.

Поред полагања венаца, додељене су и три медаље борцима, учесницима одбрамбених ратова Србије од 1991-1999. године и једна повеља дугогодишњем активисти СУБНОР-а.