Ученицима првог и другог разреда ОШ ''19. октобар'' у Маршићу данас су уручени приручници и бојанке ''Пажљивкова правила у саобраћају'' израђене у оквиру националне кампање ''Пажљивко'' као једне од активности Националне стратегије безбедности саобраћаја, а коју спроводи Агенција за безбедност саобраћаја РС.

Едукативне приручнике прилагођене најмлађима са правилима о понашању у саобраћају ученицима је уручио Мирослав Петрашиновић, члан Привременог органа града Крагујевца. Овој активности присуствовали су представници Одељења саобраћајне полиције ПУ Крагујевац и Градске управе за комуналне послове.

Истакавши да Градска управа има јако добру сарадњу са Агенцијом за безбедност саобраћаја, Петрашиновић је подсетио да је Крагујевац прошле године била једна од 17 локалних самоуправа у којима је била организована Пажљивкова смотра а где је била одржана и републичка Пажљивкова смотра са преко 90.000 учесника - ученика основних школа. Битно је да нашим најмлађим суграђанима на едукативан начин, а кроз игру и забаву, уз помоћ васпитача, учитеља, наставника, омогућимо да савладају правила понашања у саобраћају како би на безбедан начин дошли до школе и још безбедније се вратили кући, поштујући правила саобраћаја која се налазе у овом приручнику. Поред приручника из кога могу да уче добијају и бојанку, а постоје и апликација и цртани филм о Пажљивку, тако да је прилагођен и забаван начин да стекну знања и вештине потребне за безбедно учешће у саобраћају, казао је Петрашиновић.

Директорка Основне школе ''19. октобар'', Снежана Рајевац, каже да је значај сарадње са Агенцијом за безбедност саобраћаја и управама Града Крагујевца огроман јер подиже свест о безбедности ученика у саобраћају. Живимо и радимо ван центра где саобраћајни услови нису најбоље регулисани и деца морају добро да познају саобраћајне прописе како би њихов долазак до школе и одлазак кућама био безбедан, истакла је Рајевац.

Ученицима нижих разреда крагујевачких основних школа уручено је 500 приручника ''Пажљивкова правила у саобраћају'' намењених не само ученицима већ и њиховим родитељима и учитељима.