За унапређење пословне инфраструктуре и услова за нове инвестиције и нова радна места Европска унија је преко програма ЕУ ПРО Плус подржала пројекте 20 локалних самоуправа у Србији у укупном износу од пет милиона евра. Крагујевац је један од градова коме су одобрена бесповратна средства и то за пројекат комплетне реконструкције друмско пешачког моста који води ка Стелантисовој фабрици.

Бесповратна средства у износу од око 500.000 долара обезбеђена су преко овог програма, док ће град у овај пројекат инвестирати нешто више од 210.000 долара. Радови ће почети након избора најповољнијег понуђача, а јавна набавка траје до 18. марта.

Стелантис креће са серијском производњом електричних аутомобила од ове године и због тога је значајно да омогућимо бољу инфраструктуру која доводи до њихове фабрике. Тај мост баш због стања у коме се тренутно налази се више користи као пешачки мост уместо као друмско пешачки, а након завршених радова ћемо Стелантису омогућити још један адекватан улаз у њихову фабрику – казао је Дејан Ружић, члан комисије Привременог органа града Крагујевца.

Израда пројектно техничке документације за санацију моста такође је финансирана новцем из овог програма.

Сертификат којим је потврђен значај овог пројекта за унапређење пословне инфраструктуре стигао је у Крагујевац недуго после високог рангирања града на листи Фајнешл тајмса.