Локални омбудсман града Крагујевца Јелена Миливојевић је била члан жирија такмичења средњих школа у дебати под називом „Дебатујмо заједно“ које је у Кикинди одржано у организацији тамошње Гимназије „Душан Васиљев“ и Екомонско-трговинске школе у сарадњи са локалним омбудсманом града Кикинде.

Такмичење средњошколаца у говорништву годинама уназад организују средње школе града Кикинде у сарадњи са локалним омбудсманом града Кикинде, а другу годину за редом у жирирању овог такмичења учествује и локални омбудсман града Крагујевца и председница Скупштине Удружења локалних омбудсмана Србије (УОС) Јелена Миливојевић.

С обзиром да се ради о промоцији људских права и темама из те области, са задовољством ево већ другу годину учествујемо у раду и организацији ове лепе и вредне манифестације, баш зато што желимо да млади људи стекну свест о значају људских права и обогате своје образовање на ту тему, рекла је овим поводом Јелена Миливојевић, локални омбудсман града Крагујевца и председница скупштине УОС-а.

Победници овогодишњег тамичења „Дебатујмо заједно“ су ученици Гимназије „Душан Васиљев“ из Кикинде, а након тамичења за чланове жирија и учеснике свечани пријем је организовао Никола Лукач, градоначелник града Кикинде.