Министар без портфеља задужен за равномерни регионални развој, Един Ђерлек посетио је данас Крагујевац и том приликом се састао са председником Привременог органа, Николом Дашићем а потом су обишли Предузеће за професионалну рехабилитацију и запошљавање особа са инвалидитетом „Шумадија“ доо Крагујевац.

Срећан сам што смо веома успешно реализовали пројекат који је обезбедио раст овог јединственог предузећа у Србији које запошљава особе са инвалидитетом. Прошле године, подсетио је министар Ђерлек били у Крагујевцу, потписали уговор о набавци машине за производњу тартан подлоге за дечија игралишта и она је сада овде, помаже предузећу које запошљава инвалиде да много више производи, задовољи потребе тржишта и прошири свој пласман на друга тржишта што нам је јако важно. Говорећи о регоналном развоју и куповној моћи становништва, Ђерлек је навео да званични подаци Републичког завода за статистику говоре да се разлике између наших региона смањују а да  куповна моћ у односу на ЕУ просек расте. „Боримо се да она буде још већа, али смо свакако успели да смањимо разлике између наших региона и настављамо даље да је смањујемо а куповну моћ повећавамо“. Он је додао да је управо завршен јавни позив министарства на који је Град Крагујевац аплицирао са још једним пројектом а везан је за ово предузеће и ми смо спремни да га подржимо, поручио је министар Ђерлек.

Предузеће „Шумадија“ је јединствено у Србији и тренурно запошљава 61. радника, међу којима је 38 особа са инвалидитетом, рекао је Никола Дашић, председник Привременог органа Града. Захваљујем се министру Ђерлеку и Влади Републике Србије на новој опреми и свим новим пројектима у будућности. Новом машином, како је министар Ђерлек и најавио, предузеће ће поширити своје капацитете, имати већу продуктивност и обезбедити сигурну будућност. Као и до сада, предузеће ће нам бити десна рука у оплемењивању града Крагујевца све док и последње насеље не добије дечије игралиште и спортски терен, поручио је Никола Дашић.

Машина за производњу тартан подлоге пружиће предузећу сигурну будућност. До сада смо направили 61. игралиште што нас сврстава на мапи Србије као апсолутне лидере када су у питању отворени терени за мале спортове и дечија игралишта, рекао је Предраг Стевовић, члан Привременог органа града Крагујевца, и том приликом се захвалио Едину Ђерлеку што је Министарство препознало капацитет предузећа и на подршци коју су им пружили.

Пре пар година смо започели производњу тартана на малој машини која је успевала да задовољи само потребе нашег предузећа. Куповином веће машине тржишту можемо да понудимо тартан што нам омогућава додатна новчана средства и олакшава рад. Један од циљева је да проширимо производне капацитете и новим пројектима унапредимо производњу и олакшамо рад особама са инвалидитетом, рекла је Јасмина Михајловић, директорка предузећа.