За професоре и студенте ПМФ-а и ФИЛУМ-а који су успешно реализовали наставу у оквиру програма ''Бесплатна припремна наставе за полагање мале матуре" данас је уприличен пријем у градској кући и уручене су им потврде и захвалнице. У име града поздравио их је Стефан Јовановић, члан Комисије Привременог органа који је подсетио да Град Крагујевац и Канцеларија за младе у сарадњи са Природно-математичким факултетом и ФИЛУМ-ом, програм успешно реализују од 2017. године.

Пријему су присуствовали Марија Ђоковић, координатор Канцеларије за младе и ментори студената Александар Миленковић, доцент на ПМФ-у и Александра Матић, доцент на ФИЛУМ-у.

Програм ''Бесплатна припремна наставе за полагање мале матуре" има континуитет и користан је  и за осмаке али и за студнете ПМФ-а и ФИЛУМ-а Универзитета у Крагујевцу. Стуеденти  добијају прилику да пренесу своја знања, примене у пракси и на тај начин се припреме и стекну компентенције за будући позив професора уколико то изаберу, казао је Јовановић, члан Комисије и најавио да ће ускоро почети нов програм за припрему овогодишње матуре. Осим за ученике и студенте, сврха овог програма огледа се и у финансијској подршци  родитељима да не морају да издајају средства за приватне часове.

У програму су учествовале три студенткиње ФИЛУМ-а и више од тридесет студената са ПМФ-а који су са осмацима радили математику, физику, хемију и биологију. Предавања су се одржавала у учионицама факултета и ОШ ''Милутин и Драгиња Тодоровић'' током априла и маја прошле године. Према речима ментора одзив студената је увек добар а програм су оценили веома корисним.