Градоначелник Крагујевца у наредне четири године биће Никола Дашић, кога су већином гласова изабрали одборници на данашњој седници Скупштине града по хитном поступку а на којој су изабрани и чланови Градског већа, заменик градоначелника као и заменик председника Скупштине града.

Захваљујем што сте ми поново дали поверење да обављам функцију и надам се да ћемо у наредне четири године да наставимо наш започети пут развоја и напретка, казао је градоначелник Дашић. Када прошетате градом и видите да су баште пуне људи, улице аутомобила, видите да се много другачије живи. Оборена је незапосленост на око 10,5 хиљада Крагујевчана а 2018. године их је било 24 хиљаде. Град Крагујевац је развојним планом до 2027. године одабран да буде амбасадор развоја Републике Србије и као такав буде град који ће да добије још много тога поред Дата центра и Палате правде али и Стадион Чика Дача. Наш град Крагујевац је наша прошлост, садашњост и будућност. Генерације су градиле његову снагу, а на нама је да му обезбедимо заслужено место на мапи развијених европских градова и чека нас много посла, рекао је Дашић захваливши се свим сарадницима на ентузијазму, вољи, енергији, које су дали у претходном мандату како би Крагујевац био град на који ћемо бити поносни.

Потпуно сам уверен, рекао је, да ће у новом мандату уз енергију нових снага и нових људи наставити да се дају максимуми за добробит Крагујевца и остварење наших амбициозних циљева. Свако ко жели да узме учешће и спроведе своје визије, темељно стане иза сваке идеје која је добра за град Крагујевац, биће нам драг гост без обзира на политичко опредељење, а на том путу имамо подршку Републике. Град је наш и морамо да га чувамо јер све што од себе уградите у њега је нешто што ћете заувек памтити али памтиће и Крагујевчани.

Функцију члана Градског већа за финансије и даље ће обављати Ненад Станишић, за комуналну делатност Маја Ангеловска, локалну самоуправу Сања Туцаковић, образовање Душан Алексић, привреду Радомир Ерић, унапређење и заштиту животне средине Стефан Никезић и за спорт Предраг Стевовић. Чланица Градског већа за здравствену и социјалну заштиту биће Јелена Павић, културу Ана Јелић, равномерни и одржив развој села и града Снежана Катић а за члана Градског већа за инвестиције и управљање пројектима изабран је Александар Милошевић.

Функцију заменика градоначелника наредне четири године обављаће Дејан Ружић, а заменика председника Скупштине града Крагујевца Анђелка Стојковић Анђелковић.

Градоначелник Дашић, је на данашњој седници најавио да ће Градско веће сутра састати и упутити предлог Одлуке о буџету града Крагујевца за 2024. годину Скупштини града на разматрање.