Одборничка група Српске напредне странке - Александар Вучић – Крагујевац не сме да стане, одржала је конференцију за медије након  гласања за избор градоначелника, заменика градоначелника, чланова Градског већа и заменика председника Скупштине града на којој је Александра Лазовић, шеф ове одборничке групе истакао да је захваљујући јединству странке и коалиционих партнера формирање градске власти у Крагујевцу окончано.

Крагујевац није смео и није стао иако је на данашњој седници било покушаја да се сама Скупштина обезвреди и да се стекне утисак да Крагујевац у том смислу не може да функционише, казао је Лазовић, шеф одборничке групе. Право лице су показали обезвређивањем свега онога што су грађани хтели а хтели су само једно, да листи Александар Вучић – Крагујевац не сме да стане, дају апсолутно поверење. Листи која је захваљујући највећем броју мандата изгласала данас Николу Дашића за градоначелника Крагујевца, поручио је Лазовић. Овим показујемо да смо достојни  гласова које смо од наших суграђана добили и поручујемо да је Крагујевац у сигурним рукама. Нећемо дозволити да у било ком смислу буде угрожен интегритет градске Скупштине и града Крагујевца.