Градско већe града Крагујевца је на данашњој првој седници а ради разматрања Нацрта одлуке о буџету града Крагујевца за 2024. годину као и Нацрта Кадровског плана запослених у градским управама и стручним службама града Крагујевца за 2024. годину усвојило захтев за сазивање седнице Скупштине града Крагујевца по хитном поступку.

Чланови Градског већа усвојили су Предлог Пословника о раду Градског већа, као и предлог решења о постављању новог вршиоца дужности начелника Градске управе за развој и инвестиције. Ову функцију ће, у наредном периоду уместо Дејана Ружића који је изабран за заменика градоначелника на јучерашњој седници Скупштине града, обављати Снежана Петровић, која је до сада руководила Секретаријатом за инвестиције у овој управи.