Комеморативном академијом у Ректорату Универзитета у Крагујевцу, од оснивача и диригента крагујевачког Академског камерног хора Лицеум, оснивача и првог в.д. декана ФИЛУМ-а, идејног творца и уметничког директора међународног Фестивала камерних хорова „Концепт“, професора др Милоја Николића, опростили су се данас, у присуству породице, колеге професори, музички уметници, бивши и садашњи чланови хора, пријатељи и поштоваоци његовог лика и дела.

Све што је радио, радио је са енергијом на којој би требало да му завидимо, поготово на преданости коју је носио, а давао се више него што је могуће, рекао је декан Филолошко уметничког факутета Зоран Комадина. Говорећи о утисцима које је остављао на људе око себе а посебно на своје студенте делећи са њима и животне мудрости, декан Комадина је поручио да је Милоје Николић човек са чијим делима ћемо се сусретати и кога ћемо се сећати, јер оставио је траг дубљи и већи од онога што смо доживљавали као нормално - а није било. Требало је много снаге и енергије, а пре свега воље и жеље да се ни из чега покрену и остваре идеје и остави траг.

Велики и предан рад Милоја Николића, хор Лицеум је учинио препознатљивим на домаћој и светској сцени. Имао јединствен концепт који је ретко ко могао да осмисли и представи публици чиме су постављени стандарди које је јако тешко стићи, али ћемо се трудити да професора Николића не изневеримо, рекла је директорка Музичког центра Крагујевац, Јелена Станић Стефановић.

Лицеум је значајан за музичаре и будуће уметнике јер им је дао прилику да се у свом граду образују и усавршавају, додала је она изразивши велику захвалност професору Николићу на иницијативи за оснивање Музичког центра Крагујевац и свих ансамбала који су захваљујући њему ту од самог почетка. Потрудићемо се, поручила је Јелена Станић Стефановић да одржимо високи стандард у извођаштву који је он постигао и неговати традицију врхунског хорског певања.

У име града Крагујевца, комеморативној академији присуствала је чланица Градског већа за културу Ана Петровић. Професор доктор Милоје Николић, теоретичар музике и диригент преминуо је у Београду 25. фебруара у 76. години.