Крагујевац је први град у Србији у коме је Агенције за спречавање корупције отворила своју подручну канцеларију како би своје активности приближила грађанима. Канцеларија ће се налазити на петом спрату у згради Градске управе, а свечаном отварању присуствовао је градоначелник Крагујевца, Никола Дашић са сарадницима, Дејан Дамњановић, директор Агенције за спречавање корупције, Владимир Шебек, начелник Полицијске управе Крагујевац и други.

Веома је значајно да сваки део система Републике Србије схвати да је део истог организма. Један од највећих заштитника система је управо Агенција за спречавање корупције која је озбиљан део имуног система сваке нормалне државе на свету и у том смислу нам значи да постоји и у Крагујевцу. Биће нам велика помоћ у борби против те системске болести. Мислим да jе на тај начин град направио корак више у борби против корупције – казао је Дашић и нагласио да је добро и корисно да што више републичких институција има своје подручне канцеларије у нашем граду.

Дејан Дамњановић, директор Агенције за спречавање корупције изразио је задовољство што је прва подручна канцеларија отворена у граду у коме је донет први Устав модерне српске државе, успостављени први дипломатски односи Србије са страним земљама, основан први универзитет, гимназија, суд, библиотека, објављене прве штампане новине...

Отварањем подручне канцеларије у Крагујевцу, Агенција за спречавање корупције остварује један од планираних програмских циљева.

Овим чином постижемо могућност још снажнијег спровођења наших надлежности, али што је веома важно, приближавамо се грађанима Крагујевца. Канцеларијом у Крагујевцу желимо да у сарадњи са вама, у највећој могућој мери стигматизујемо корупцију, да делујемо превентивно, тако да као крајњи исход постигнемо да јавни функционери буду особе са пуним личним и професионалним интегритетом. У овом послу важна је међусобна подршка, разумевање и колективна акција. Синергијом можемо постићи жељене резултате – казао је Дамњановић и захвалио се градоначелнику Дашићу на подршци и брзој реализацији идеје о отварању подручне јединице у Крагујевцу.

Након свечаног отварања канцеларије, Дејан Дамњановић, директор Агенције за спречавање корупције са представницима града засадио је дрво пријатељства у Спомен парку Крагујевачки октобар.