Свечаном академијом у Књажевско-српском театру, најстарија Средња стручна школа на Балкану обележила је 170 година постојања. Уз савремену опрему ученици активним учешћем у настави стичу трајна и применљива знања која ће их подстицати у стварању нових идеја. Присутнима су се обратили Душан Алексић, члан Градског већа за образовање, Милош Благојевић, помоћник министра за средње образовање и васпитање одраслих и Синиша Којић, директор Средње стручне школе.

Овакав континуитет у образовању ретко која школа има у Србији, а о томе сведочи годишњица коју обележавамо. Средња стручна школа у Крагујевцу једна је од пионира развоја дуалног образовања и партнер у свему што ново уводимо у систем и школама са савремено опремљеним кабинетима. Ова школа је прави пример другим школама у Србији, рекао је Милош Благојевић, помоћник министра за средње образовање и васпитање одраслих, и најавио подршку министарства амбициозних планова крагујевачке Средње стручне школе.

Град Крагујевац има изузетну сарадњу са свим основним и средњим школама, као и са предшколским установама, казао је Душан Алексић, члан Градског већа за образовање. Средња стручна школа која данас обележава 170 година постојања има историју и традицију веома значајну за Град а данас се истиче системом дуалног образовања који омогућава да ђаци из школе излазе као радници и за кратко време пронађу посао што је и резултат доброг рада запослених. Град Крагујевац готово 25% буџета одваја за образовање, од чега око милијарду и петстотина милиона, што је око 14%, за предшколско образовање, 7% за средње и основно, а остатак ће се инвестирати у објекте. Што се тиче Средње стручне школе све оно што су финансијским планом школе предвидели биће подржани и већ су планирани буџетом града Крагујевца, рекао је Душан Алексић.

Средња стручна школа од оснивања била је орјентисана ка привреди и производњи, а основана је за потребе тадашње Тополивнице, подсетио је Синиша Којић, директор Средње стручне школе. Наша основна идеја и задатак је да одговоримо на потребе привреде јер њеним напретком меримо и успех наше школе и стручног образовања. Дуално образовање је ту релацију подигло на виши ниво и уредило системски. У наредном периоду бићемо још атрактивнији амбијент за нова привредна улагања јер су свакој компанији која долази потребни кадрови, због чега ћемо наставити да унапређујемо образовање у складу са потребама привреде, истакао је Којић.