Крагујевац је један од 65 градова и општина у Србији коме је Министарство заштите животне средине одобрило средства за пројекат унапређења квалитета ваздуха. Уговор је у Палати Србије у име града Крагујевца са министарком Иреном Вујовић, потписала енергетска менаџерка Ана Радојевић.

За реализацију пројекта смањења загађења ваздуха у Крагујевцу, а пореклом из индивидуалних извора, одобрено је укупно девет милиона динара, од тога је Министарство за ове намене определило седам, а учешће Града је два милиона динара.

Честитајући на томе што су кандидовали квалитетне пројекте и тако успели да искористе прилику да, уз подршку Министарства заштите животне средине, унапреде квалитет живота грађана у својим срединама, министарка Вујовић је позвала све заинтересоване локалне самоуправе да припремају пројекте, јер ће бити расписан јавни конкурс за доделилу преосталих средстава.

Министарство заштите животне средине већ четврту годину заредом расписује јавне конкурсе који за циљ имају бољи квалитет ваздуха и земљишта, јер се показало да су те мере дале добар резултат. Током претходних година, кроз конкурсе замењен је велики број котларница у градовима Србије, подржано више од 3.000 домаћинстава за замену кућна ложишта и очишћено око 900 дивљих депонија, навела је Вујовић током потписивања уговора са представницима локалних самоуправа.