Од почетка године, на путевима на територији Полицијске управе Крагујевац, у саобраћајним незгодама повређена је 101 особа, док су три особе смртно страдале.

У више од половине незгода са страдалим лицима утицајни фактор је била непрописна брзина, наводи се у апелу који је упутило Министарство унутрашњих послова, Дирекција полиције, Полицијска управа у Kрагујевцу.

Чињеница је да брзина неће уштедети време, напротив, оставиће мање времена за реаговање у случају опасност на путу.

Прописно везан сигурносни појас и прописан и безбедан превоз деце у возилу, у случају саобраћајне незгоде, за две трећине смањује опасност од страдања.

Мобилни телефон у саобраћајном току одвлачи пажњу са безбедности на екран, а пажња на путу је кључ безбедности, истиче Саобраћајна полиција Полицијске управе у Крагујевцу и апелује на све возаче да узму безбедност у своје руке јер само безбедно може бити срећно.