Градско веће града Крагујевца упутило је Јавни позив за учешће у манифестацији „Ђурђевданско венчање 2024. године“ које ће бити организовано на Ђурђевдан, 6. маја у оквиру обележавања Дана града. Позивају се парови са територије града Крагујевца да узму учешће и пријаве се за колективно венчање, закључно са 10. априлом 2024. године.

Манифестација се организује у циљу очувања и неговања традиционалних вредности, пропагирањем брачне заједнице и породице као  важне сфере нашег друштва, али и као својеврстан допринос богаћењу културног, туристичког и привредног садржаја града Крагујевца.

„Ђурђевданско венчање“ ће бити организовано за најмање пет, а највише 15 парова које ће путем Јавног позива одабрати Организациони одбор манифестације, а Град Крагујевац ће паровима који се буду венчали на „Ђурђевданском венчању“ обезбедити пригодне поклоне.