За суфинансирање пронаталитетних мера и пројеката Град Крагујевац је од Министарства за бригу о породици и демографију добио 7,6 милиона динара које је ове године определио за реконструкцију и адаптацију вртића Црвенкапа ПУ Нада Наумовић. Уговор је у име града уручен др Гордани Дамњановић, помоћнику градоначелника за здравствену и социјалну заштиту, људска и мањинска права, а уручила је министарка за бригу о породици и демографију проф. др Дарија Кисић. Уручењу у Београду присуствовала је Јелена Павић, члан Градског већа за здравствену и социјалну заштиту.

Град Крагујевац је пети пут за редом добио финансијска средства ресорног Министарства, а ове године опредељена су за реконструкцију и адаптацију вртића Црвенкапа ПУ Нада Наумовић у којем је недавно избио пожар, казала је др Дамњановић и изразила захвалност за сарадњу и подршку Министарства истичући да су средства од великог значаја јер ће радови на једном од већих градских вртића отпочети врло брзо. Др Дамњановић је подсетила да је прошле године заједничким средствима адаптиран вртић Шврћа ПУ Ђурђевдан и купљена медицинска опрема за Централну цитолошку лабораторију за скрининг на карцином грлића материце Дома здравља Крагујевац.

Министарство за бригу о породици и демографију за суфинансирање 68 локалних самоуправа ове године издвојило је 400 милиона динара. Циљ Министарства за бригу о породици и демографију, како је речено приликом уручења, јесте да до 2027. године подржи све градове и општине ради јачања локалне пронаталитетне политике.