Удружење писаца Крагујевца организовало је 15. вече родуљубиве поезије под називом „Песмом против бомби“. Крагујевачки књижевници и чланови Удружења на Тргу војводе Радомира Путника својом поезијом су се представили крагујевачкој публици и подсетили на трагедију која се десила 1999. године. Поред чланова Удружења, у име града Крагујевца присутнима се обратила и Ана Петровић, чланица Градског већа за културу.

У недељу 24. марта 1999. године навршиће се 25 година од тренутка када су се у Србији огласиле сирене за ваздушну опасност. Акција „Милосрдни анђео“ НАТО снага на тадашњу СР Југославију трајала је 78 дана, подсетила је Ана Петровић, чланица Градског већа за културу. Удружење писаца Крагујевца, које је осмислило и реализовало књижевно вече родољубиве поезије, су на тежак наслов одговорили стиховима јер је веома важно да имамо културу сећања зато што је Крагујевац град страдалник. Како живимо у драматичним временима нажалост то није било једино и последње страдање у свету. Са Трга војводе Радомира Путника шаљемо поруку мира са жељом да се све заврши на култури сећања и да немамо нових искустава, поручила је Ана Петровић.

По 15. пут заредом реализујемо књижевно вече под називом „Песмом против бомби“. Ово вече је посвећено жртвама које су страдале 1999. године и на овај начин желимо да подсетимо народ на њих и да их не заборавимо, рекао је Раденко Бјелановић, председник Удружења, додавши да иако живимо у драматичним временима, надамо се да ће наша реч и наша поезија одзвањати целим светом и да ће наше речи и наша поетика дуже трајати од самих бомби.