Традиционално и ове године у дворишту Основне школе „Трећи крагујевачки батаљон“ засађено је дрво мира у знак сећања на све страдале током НАТО агресије. Ово је осми пут како ученици, наставници заједно са члановима Удружења бораца Шумадија обележавају и сећају се почетка НАТО агресије на тадашњу Југославију. У име града Крагујевца дрво мира је заједно са њима засадила чланица Градског већа за социјалну и здравствену заштиту Јелена Павић.

Иако је прошло 25 година од почетка НАТО агресије туга за изгубљеним животима и даље је присутна. Неки су се те године рађали, неки стасавали за вртиће, школе, факултете. Иако најмлађи немају свест о тим трагичним догађајима, они имају емпатију према онима који су то преживели и памте, рекла је Јелена Павић. Уз завалност организаторима акције, Павић је поручила да град Крагујевац има оне који чувају успомену на све страдале и хероје који су бранили отаџбину, а дрво које смо засадили симбол је живота и наде у миран свет за будуће генерације.