Полагањем венаца крај споменика ’’Успење’’ у Крагујевцу је обележено 25 година од почетка бомбардовања СР Југославије и одата пошта Крагујевчанима који су страдали током НАТО агресије и оружаних сукоба од 1990. до 1999. године на простору бивше Југославије.

У име Града Крагујевца венац је положила и присутнима се обратила заменица председника Скупштине града, проф.др Анђелка Стојковић.

Заувек ћемо се сећати најтежег периода у нашим животима и новијој историји Србије, Крагујевчана страдалих на ратишту и бораца који су дали своје животе за слободу и очување државотворности, наш садашњи и будући живот. Њихова жртва је велика и то морамо увек поштовати, као и жртву бранилаца домовине који су остали инвалиди. Клањајући се сенима наших бораца, шаљемо поруку свету да се НАТО агресија никад не заборави и да се зло никада не понови, ни нама, нити било коме, казала је Стојковић и поручила да ће Град Крагујевац увек обележавати овај дан и чувати успомену на жртве свих ратова.

Током 78 дана колико је трајало бомбардовање у Србији, у Крагујевцу се сигнал ваздушне опасности огласио 218 пута, а град и најближа околина били су изложени непосредним дејствима 20 пута. Први пројектили пали су на наш град 24. марта око 20:35 часова, када је погођена касарна „Милан Благојевић“. Крагујевац је највише страдао 9. и 12. априла када су у Заводу „Црвена застава“ разорени погони Фабрике аутомобила, Енергетике, део Застава камиона, Ковачнице, Лакирнице, зграда ЕРЦ – а и Алатница, 15. априла када је погођена касарна "Радомир Путник" и касарна у Дивостину и 8. маја када је бомба погодила пошту у насељу Аеродром.

Грађани Крагујевца су под ваздушном опасношћу укупно били 40 дана, 6 сати и 33 минута. У самом граду није било цивилних жртава, али је страдало 42 Крагујевчанина који су у том периоду били на војним положајима.