Град Крагујевац је 25 година од почетка НАТО агресије на тадашњу СР Југославију обележио меморијалном скупом на коме су присуствовали представници министарстава одбране, унутрашњих послова, Војске Србије, народни посланици, одборници, представници града Крагујевца, установа, институција, предузећа и велики броја грађана. Сећање на трагедију 1999. употпуниле су  фотографија аутора Зорана Петровића и Небојша Радосављевића Рауса настале у периоду НАТО агресије као сведочанство новије историје наше земље.

Пре 25 година претрпели смо НАТО агресију под називом „Милосрдни анђео“ која је нанела велику бол и тугу народу који је само желео да буде свој на свом, рекао је Никола Дашић, градоначелник Града. Морамо да се сећамо и памтимо 1999. годину јер је велики број Крагујевчана погинуло што ће се заувек памтити. Као и други градови тако је и Крагујевац претрпео велику материјалну штету а један од доказа су и изложене фотографије- Због свега кроз шта је наш народ прошао морамо да се држимо заједно и да градимо пријатељство са целим светом, истакао је Дашић, додавши да ћемо се заувек сећати своје историјске лекције које су нажалост у овом случају биле јако тешке, неправедне и болне.

Од 99. године, дели нас четврт века. Зато је важно да се о тих 78 дана пакла не ћути. Овде смо да се супротставимо забораву. Да сачувамо истину. Да негујемо колективно сећање на разорену земљу и жртве, казао је председник Скупштине града Ивица Момчиловић у свом обраћању на меморијалном скупу „Сећање на трагедију 1999.“  Зато данас, са овог места поручујем да ће неговање сећања на жртве и борба за мир бити непролазни завети овог града.

Новинар и публициста, председник Салона антиратне карикатуре, програма који је настао као мировни програм на крагујевачки октобар, Миодраг Стојиловић на скупу је изнео лични остврт и сећања на трагедију 1999. године подсетивши да је током НАТО агресије оштећен Музеј „21. Октобар“и Историјски архив као најосетљивије тачке нашег града. Све што се дешавало у том периоду је оставило дубоке последице по читаво друштво и по многее генерације које тек долазе, рекао је Стојиловићи нагласивши да је поред самог злочина, заборав нови злочин.

У оквиру обележавања 25 година од НАТО агресије, Министарство за рад, запошљавање, борачка и социјална питања Републике Србије израдило је видео са именима 1139 бранилаца отаџбине страдалих током агресије, који је емитован на меморијалном скупу у Крагујевцу „Сећање на трагедију 1999.године“.