Први пет парк у Крагујевцу налази се у центру града, иза зграде Градске управе. Настао је на предлог грађана овог дела града, а према речима Маје Ангеловски, чланице Градског већа за комуналне делатности у плану је уређење још два пет парка. Обиласку првог пет парка присуствовала је и Сања Туцаковић, чланица Градског већа за локалну самоуправу.

У оквиру ограђеног простора који заузима површину од 1 ара постављене су справе за псе, клупе и информативна табла са правилима понашања. У оквиру једног овако ограђеног простора наши грађани ће моћи да пусте своје псе да се истрче, да се играју без бојазни да некоме сметају. Формирањем пет паркова подиже се квалитет живота свих грађана. На овај начин олакшаћемо свакодневно функционисање власника паса, водићемо више рачуна о општој хигијени, а изаћићемо у сусрет и грађанима који се плаше паса – казала је Ангеловска.

У складу са закљученим уговором са фирмом „Шумадија доо“, у плану је да се формирају још два пет парка на територији града. У току су радови на уређењу другог пет парка у оквиру Великог парка који ће бити већи и заузимаће простор од 3 ара, а трећи ће бити такође у центру града.