Градска управа за инспекцијске послове и комуналну милицију града Крагујевца, Одељење комуналне милиције обавештава суграђане да је последњих недеља, због неправилног паркирања приватних аутомобила на паркинзима, возачима камиона Сектора ''Чистоће'' ЈКП Шумадија онемогућен прилаз контејнерима и њихово пражњење.

Градска управа за инспекцијске послове и комуналну милицију града Крагујевца указује на то да је слободан приступ камионима за одвоз смећа значајан за одржавање чистоће града и здраву животну средину. Градска управа апелује на грађане да обрате пажњу на места где паркирају своје аутомобиле и избегавају места која онемогућавају возилима Сектора ''Чистоће'' да обаве свој посао.

Из Градске управе напомињу да ће припадници комуналне милиције спроводити контролу непрописног паркирања и бити принуђени да уклоне возила која онемогућавају прилаз контејнерима и покрену поступак за који су предвиђене новчане казне.