Државни секретар у Министарству за рад, запошљавање, борачка и социјална питања, Дејан Антић и градоначелник Никола Дашић, у сали Скупштине града Крагујевца данас су борцима са територије нашег града свечано уручили борачке легитимације.

Борачке легитимације су идентификационе картице које потврђују да су се њихови носиоци, онда када је било тешко и требало бранити српски народ, одазвали на позив отаџбине, узели пушку, обукли униформу и кренули да заштите своју земљу. Данас смо ту да се захвалимо овим херојима, да им уручимо борачке легитимације и поручимо да држава Србија ради све што може да помогне борачкој популацији, нарочито њеном најугроженијем делу који чине ратни војни инвалиди и породице палих бораца, рекао је државни секретар Антић.

Нагласивши да је подршка коју држава данас пружа борачким организацијама и борачкој популацији већа него икада раније и омогућава онима који су остали живи да имају пристојан живот, он је навео да ратни инвалид прве категорије месечно прима око 360.000 динара, мајка палог борца око 100.000 динара, а ако је отац жив добија још 50 посто тог износа. Министарство за рад, запошљавање, борачка и социјална питања је потписало споразум о сарадњи са великим бројем друштвено одговорних компанија које ће за услуге које пружају давати одређене погодности борцима носиоцима борачких легитимација, најавио је Антић и апеловао на све који су у тешким тренуцима бранили земљу да се региструју, добију статус борца и преузму борачку легитимацију јер ће министар Никола Селаковић у име државе Србије свим тим људима уручити највише државно признање за верност и оданост отаџбини, борачку споменицу, односно орден.

У временима када је скоро читаву деценију беснео рат на просторима бивше Југославије и смрт вребала на сваком кораку, ви сте бранили своју земљу и свој народ. Изгубили смо много бораца на фронту и остале су ране које свако од вас носи, неко на телу, неко у души. У том периоду, широм зоне копнене одговорности, од 1990. до 1999. године погинуло је 96 Крагујевчана. Наша је дужност и обавеза да данас бринемо о вама и томе како живите. Борачке легитимације само су један од начина да покажемо колико сте нам важни. Да вам помогнемо да превазиђете тешкоће, да имате све што је потребно и да вам омогућимо бољи живот, поручио је градоначелник Крагујевца, Никола Дашић

Иначе, државни секретар Антић је пре уручења борачких легитимација посетио Спомен собу Удружења ратних војних инвалида и породица погинулих бораца Крагујевац, посвећену нашим суграђанима који су изгубили животе у оружаним сукобима од 1991. до 1999. године.