У Палати Србија данас је, у име Града Крагујевца, члан Градског већа за спорт, Предраг Стевовић, са министром за равномерни регионални развој, Едином Ђерлеком, потписао Уговор о додели средстава за реализацију два пројекта – „Инвестирање у раст производње предузећа „Шумадија“ д.о.о. - друга фаза“ и „Пројекат за ауто-мото картинг стазу у Крагујевцу“.

Данас нам се остварује сан. Подршком Министарства за равномерни регионални развој које је финансирало израду пројектно-техничке документације добили смо прилику да наш град први пут у историји добије картинг стазу, истакао је Стевовић. Подсетивши да је први битан корак за реализацију овог пројекта био обезбеђивања саме локације, што је Град Крагујевац испунио, он је нагласио да захваљујући овој подршци завршавамо и други важан корак који ће омогућити да у наредном периоду имамо припремљену документацију и спроведемо даљу имплементацију овог великог пројекта.

Што се тиче другог пројекта за инвестирање у раст производње предузећа „Шумадија“ д.о.о, Стевовић је рекао да је он изузетно важан за Град јер за циљ има да омогући куповину одговарајућих машина за прављење платформи за особе са инвалидитетом. „Шумадија“ д.о.о. би са таквом опремом било једно од ретких, ако не и једино предузеће у Србији које се специјализовано бави прављењем ових врста платформи, оценио је Стевовић.

Иначе, Кабинет министра без портфеља задуженог за равномерни регионални развој је Граду Крагујевцу за реализацију пројекта "Инвестирање у раст производње предузећа "Шумадија" д.о.о. - друга фаза" којим је предвиђена набавка машине савијачице за цеви са сетом алата ради брже, безбедније и прецизније производње металних производа и делова, пре свега приступних рампи за особе за инвалидитетом, одобрио средства у износу од 2.326.266,00 динара. Град ће у суфинансирању учествовати са 1.163.134,00 динара.

За реализацију пројекта "Пројекат за ауто-мото картинг стазу у Крагујевцу" одобрена средства износе 2.812.444,80 динара, док ће суфинансирање Града Крагујевца износити 1.406.222,40 динара.