Екипе ЈКП „Шумадија“ изводе завршне радове на асфалтирању Корабске улице у Месној заједници Грошница. Радове су обишли Дејан Ружић, заменик градоначелника Крагујевца, Маја Ангеловска, чланица Градског већа за комуналне делатности и Зорица Ђорић, в.д. начелница Градске управе за комуналне послове.

Данас смо у МЗ Грошница где се изводе завршни радови на асфалтирању Корабске улице. Укупна вредност инвестиције коју финансира Град је 1,6 милиона динара. Улица је 75 метара дужине, ширине 3,5 метра и биће утрошено око 48 тона асфалтне масе, рекао је Дејан Ружић, заменик градоначелника, и најавио да се у наредном периоду настављају радови на асфалтирању нових улица јер је приоритет Града да број неасфалтираних улица буде све мањи.

Радови на асфалтирању Корабске улице у МЗ Грошница су у завршној фази чиме трајно решавамо комунални проблем мештана. Циљ нам је да у 2024. години наставимо са интезивним радовима водећи рачуна да сви делови града буду равномерно развијени уз поштовање захтева Месних заједница, истакла је Маја Ангеловска. Тренутно се ради на реконструисању дела Улице Драгољуба Миловановића Бене, након тога ћемо реконструисати Делиградску улицу, а истовремено уређујемо и улице које припадају ужем градском језгру. У претходном периоду смо санирали ударне рупе у МЗ Станово и МЗ Стара радничка колонија јер је то један од начина да побољшамо и олакшамо живот нашим грађанима, рекла Ангеловска.

Пре асфалтирања Корабске улице урађени су припремни радови јер је реч о улици са већим нагибом која је проблематична и за саобраћај. Пројектом „Чиста Србија“ урађена је кишна канализација што нам је знатно олакшало рад, рекао је Марко Радисављевић, шеф Сектора нискоградње у ЈКП „Шумадија“.