Градоначелник Крагујевца Никола Дашић са сарадницима присуствовао је данас састанку Актива директора основних школа који је одржан у Школи за средње и основно образовање „Вукашин Марковић“. Састанак на коме је било речи о даљим улагањима у школе и развоју међународне сарадње са образовним установама из пријатељских градова, била је прилика да градоначелник Никола Дашић у разговору са директорима чује проблеме које уз подршку Града могу заједнички да реше.

„У буџету града Крагујевца и ове године планирана су значајна средства за унапређење услова за учење и рад у школама на сеоском, приградском и градском подручју, јер је наш циљ да свако дете, без обзира на место где живи, има једнаке услове за квалитетно образовање“, рекао је градоначелник Дашић.