Предраг Стевовић, члан Градског већа за спорт посетио је Фудбалски клуб Хајдук из Јовановца, честитао на освојеном трофеју Купа града и са управом клуба разговарао о наставку сарадње и подршци коју ће град наставити у циљу оснаживања аматерских фудбалских клубова јер у њима је снага локалне заједнице да се на здрав начин развија спорт и привуку млади.

Поносан сам што сам у свом реизборном мандату прво посетио клуб аматерског фудбала Хајдук из Јовановца и то са добрим  разлогом. Прво да им честитам на освојеном трофеју Купа града Крагујевца којим показују своју намеру да буду јачи и бољи, уручим симболично спортску опрему а затим са управом клуба  разговарам о наставку сарадње. Из буџета града Крагујевца, за Фудбалски савез Града Крагујевац ове године је издвојено осам милиона динара и са тим средствима ћемо пружити ветар у леђа и Савезу за бољи рад са клубовима и све оно што прати један аматерски спорт, казао је Предраг Стевовић, члан Градског већа.

Стевовић је изразио задовољство због отварања омладинске школе клуба јер директно ради на развијању фудбала и спорта а тиме реализује оно што је политика града када је спорт у питању а што је у интересу  и младих и заједнице. Стевовић је честитао на успеху, на отварању школе и најавио даљу подршку и сарадњу са клубовима све три градске лиге више него у прошлој години.

У оквиру програма улагања у аматерски фудбал и спорт, град је прошле године донирао средства за артески бунар ради одржавања терена у овом насељу и данас терен има сасвим другачије лице. То потврђује и чињеница да ће крајем месеца Хајдук на свом терену дочекати фудбалере Мораве из Велике Плане.

Подршка Градске управе и сектора спорта је континуирана и неизоставна не само кроз кроз опрему, донације већ  и честитке за успехе наших фудбалера, а то сваком од нас значи. Беспрекорна сарадња је резултирала нашим успесима у овој сезони, казао је Владимир Вулетовић, спортски директор ФК Хајдук који је с поносом истакао да је ова генерација једина у историји клуба освојила Куп града. Сада имамо прилику да играмо са много јачим клубовима и да их дочекамо на нашем терену. Без неког оптерећења и притиска већ само радом, трудом и ентузијазмом сваке године прелазимо у ранг више, казао је Вулетовић. Отварањем омладинске школе стварамо здраву базу, како бисмо играче за први тим узимали из наших кадетских и омладинских селекција. За сада је 17 полазника од којих је већи број из градских школа, казао је он а о плановима за даље каже да ће радити на промоцији омладинске школе у суседним, приградским и сеоским школама како би привукли што више деце и младих.